KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14086367
nr 1408 6367
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Fjällandskap. Signerad. Olja på duk, 32x75, yttermått inklusive ram: 44x88 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 19 juli 2021
kl 19:25:01
14/7 22:54:26
2.000 kr
19/7 19:19:58
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson